Alpe-Adria-Trail (Alpsko-jadranská stezka)

Alpe-Adria-Trail mit Blick auf den Millstätter See

Alpe-Adria-Trail (Alpsko-jadranská stezka)

Od Großglockneru až k azurově modrému Jadranu.

Korutany jsou už dlouho opravdovým rájem pro pěší turisty. Jak milovníci rekreačních pěších výletů, tak opravdových horských treků, všichni si v nejjižnější rakouské spolkové zemi najdou přesně to své.

Právě tady na jihu na ně čekají cesty a stezky uprostřed jedinečné přírodní kulisy. K tomu se navíc cestou střídají ostré vrcholky s měkce tvarovanými alpskými kopci. Mezi nimi leží pěkně usazená malebná údolí, která zvou k odpočinku a koupání ve svých teplých jezerech. Jejich voda je čistá tak, že dosahuje hodnot pitné vody.

Mírné klima a velký počet hodin slunečního svitu umožňují vyrazit na horské túry a výlety od časného léta do zlatem se zbarvujícího podzimu. Pro každého se tu najde i odpovídající stupeň obtížnosti trasy a kdo má zájem, také velká škála zážitkových programů s průvodcem. Výběr vede od alpských horských túr v Národním parku Vysoké Taury, všech okolo nejvyšší hory Rakouska – 3.798 metrů vysokého Großglockneru, až po rekreační trasy na jižním úpatí Alp.
Vlajkovou lodí všech tras je dálková alpsko-jadranská stezka (Alpe-Adria-Trail). V celkem 43 etapách se vine od úpatí Großglockneru celými Korutanami, Slovinskem a Itálií až do krásného přístavního města Muggia u azurově modrého Jadranu. Trasa, která neustále sleduje tok řek, křižuje krajinou plnou jedinečných přírodních a kulturních zajímavostí. Netknutá příroda údolí řeky Soča a impozantního národního parku Triglav ve Slovinsku, roztomilá panoramata vinic okolo italské obce Collio nebo malebná horská jezerní údolí v Korutanech, to vše jsou jen některé příklady zajímavostí, které leží na této cestě.
Plynule jako tok řeky se zde střídají tvary krajiny a zanechávají v turistech nezapomenutelnou stopu zážitků z magických okamžiků. Kdo nechce šlapat celých 43 etap, může si pohodlně a jednoduše v rezervačním a informačním centru sestavit vlastní plán cesty a balíček služeb, včetně dopravy zavazadel.
Hochalmrunde im Nationalpark Hohe Tauern
© Kärnten Werbung
Srdečná setkání doprovázejí cestu po Korutanech tak jako tak na každém kroku, ať už při posezení v místních hostincích, které jsou tu na každém rohu, nebo při ochutnávkách kulinářských specialit alpsko-jadranského regionu v horských salaších.
Kärntner Käsnudel mit grünem Salat und Wein
tip
Vliv gastronomické kultury tří zemí charakterizuje korutanskou kuchyni, která využívá především čerstvé místní produkty k přípravě chutných dobrot. To vše je okořeněno nefalšovanou srdečností místních. Typický jižanský klid a pohoda nechutná jen na talíři, odráží se také v rozesmátých tvářích, které potkáte na cestách.
O klidné noci bez starostí se tady postarají kvalifikovaní partneři programu Natur-Aktiv, dopravní služby a půjčovny vybavení, které si lze na přání velmi jednoduše objednat.

Slunečné a mírné klima, nádherné přírodní scenérie i široká a hustá síť pěších tras všech stupňů obtížnosti tady na jihu zrychlí tep každého milovníka horské turistiky, a nakonec každý si tady najde právě tu svou nejlepší trasu, která ho vezme u srdce.
Wanderer starten am Alpe-Adria-Trail
?>

To by vás také mohlo zajímat

Blutige Alm

Genussvoller Spaziergang am Maltschacher See

Themenwanderung auf der Turracher Höhe

Den Biosphärenpark Nockberge mit allen Sinnen genießen

Die stürmischen Tiebelquellen

Ein Ausflug in die sanften Hügel Feldkirchens

Ein Berg mit Stil

Hoch, Höher, Hochrindl

Senkrecht nach oben ...

Es klappert die Mühle

Heilbaden im Reich der Murmeltiere

Mit dem Esel über Stock und Stein

Almmatura im Biosphärenpark Nockberge

Hochrindl

Themenwanderung durch die Gemeinde Gnesau