Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

Alpe-Adria-Trail

Od Grossglockneru až k moři

Korutany jsou už dlouho opravdovým rájem pro pěší turisty. Jak milovníci rekreačních pěších výletů, tak opravdových horských treků, všichni si v nejjižnější rakouské spolkové zemi najdou přesně to své.

Alpe-Adria-Trail je 750 km dlouhá, po celé své délce perfektně značená a z přírodního hlediska úchvatná přeshraniční trasa, která vede napříč třemi zeměmi: Rakouskem, Itálií a Slovinskem. Začíná na úpatí majestátního masivu Grossglockneru a končí až u Jaderského moře. Je to trasa plná krásných objevů a zážitků, střídají se na ní nejrůznější přírodní úkazy a scenérie. Pěší turisté se pohybují kolem vodopádů, horských potoků, jezer a řek až se konečně před nimi rozprostře nekonečná hladina azurově modrého moře. Během putování mohou pozorovat stále se měnící krajinu se specifickou faunou a flórou a plně vnímat kulturní rozdíly mezi jednotlivými zeměmi.
 
Od nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru (3798 m n. m.) až k Jaderskému moři: 43 etap, z nichž každá měří průměrně 17 km, vede přes Korutany, Slovinsko a Furlansko-Julské Benátsko. Stále směrem na jih, s celkovým počtem 750 kilometrů! Po celou cestu doprovázejí poutníky mírné středomořské klima, mnoho hodin slunečního svitu a příjemné teploty. Vše, co je třeba vědět v souvislosti s putováním po dálkové trase Alpe-Adria-Trail, je uvedeno na informačních stanovištích, která jsou v podobě tří sloupků na podstavci umístěna v obcích, v nichž začínají/končí jednotlivé etapy.

Alpe-Adria-Trail - přehled

Délka: 750 kilometrů
Výškové metry: Max. 2.370 m
Počet etap: 43 etap s dobou chůze přibližně šest hodin
Úroveň obtížnosti: Středně náročná
Zvláštnost: Přeshraniční dálková pěší trasa, která prochází Rakouskem, Itálií a Slovinskem. Možnost převozu zavazadel.
Další informace: www.alpe-adria-trail.com

Alpe-Adria-Trail Buchungscenter Kärnten Trail Angels GmbH

tel. +43 4782 93093
info@alpe-adria-trail.com
www.alpe-adria-trail.com
info@alpe-adria-trail.com
Kärnten Map
zavřít mapu
  • Österreich
  • Kärnten
Kaernten Österreich