Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

Alpe-Adria-Trail (Alpsko-jadranská stezka)

Od Großglockneru až k azurově modrému Jadranu.

Korutany jsou už dlouho opravdovým rájem pro pěší turisty. Jak milovníci rekreačních pěších výletů, tak opravdových horských treků, všichni si v nejjižnější rakouské spolkové zemi najdou přesně to své.

Právě tady na jihu na ně čekají cesty a stezky uprostřed jedinečné přírodní kulisy. K tomu se navíc cestou střídají ostré vrcholky s měkce tvarovanými alpskými kopci. Mezi nimi leží pěkně usazená malebná údolí, která zvou k odpočinku a koupání ve svých teplých jezerech. Jejich voda je čistá tak, že dosahuje hodnot pitné vody.

Mírné klima a velký počet hodin slunečního svitu umožňují vyrazit na horské túry a výlety od časného léta do zlatem se zbarvujícího podzimu. Pro každého se tu najde i odpovídající stupeň obtížnosti trasy a kdo má zájem, také velká škála zážitkových programů s průvodcem. Výběr vede od alpských horských túr v Národním parku Vysoké Taury, všech okolo nejvyšší hory Rakouska – 3.798 metrů vysokého Großglockneru, až po rekreační trasy na jižním úpatí Alp.
Vlajkovou lodí všech tras je dálková alpsko-jadranská stezka (Alpe-Adria-Trail). V celkem 43 etapách se vine od úpatí Großglockneru celými Korutanami, Slovinskem a Itálií až do krásného přístavního města Muggia u azurově modrého Jadranu. Trasa, která neustále sleduje tok řek, křižuje krajinou plnou jedinečných přírodních a kulturních zajímavostí. Netknutá příroda údolí řeky Soča a impozantního národního parku Triglav ve Slovinsku, roztomilá panoramata vinic okolo italské obce Collio nebo malebná horská jezerní údolí v Korutanech, to vše jsou jen některé příklady zajímavostí, které leží na této cestě.
Plynule jako tok řeky se zde střídají tvary krajiny a zanechávají v turistech nezapomenutelnou stopu zážitků z magických okamžiků. Kdo nechce šlapat celých 43 etap, může si pohodlně a jednoduše v rezervačním a informačním centru sestavit vlastní plán cesty a balíček služeb, včetně dopravy zavazadel.
error!
© Kärnten Werbung
Srdečná setkání doprovázejí cestu po Korutanech tak jako tak na každém kroku, ať už při posezení v místních hostincích, které jsou tu na každém rohu, nebo při ochutnávkách kulinářských specialit alpsko-jadranského regionu v horských salaších.
Kärntner Käsnudel mit grünem Salat und Wein
tip
Vliv gastronomické kultury tří zemí charakterizuje korutanskou kuchyni, která využívá především čerstvé místní produkty k přípravě chutných dobrot. To vše je okořeněno nefalšovanou srdečností místních. Typický jižanský klid a pohoda nechutná jen na talíři, odráží se také v rozesmátých tvářích, které potkáte na cestách.
O klidné noci bez starostí se tady postarají kvalifikovaní partneři programu Natur-Aktiv, dopravní služby a půjčovny vybavení, které si lze na přání velmi jednoduše objednat.

Slunečné a mírné klima, nádherné přírodní scenérie i široká a hustá síť pěších tras všech stupňů obtížnosti tady na jihu zrychlí tep každého milovníka horské turistiky, a nakonec každý si tady najde právě tu svou nejlepší trasu, která ho vezme u srdce.
Wanderer starten am Alpe-Adria-Trail