Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

TURISTICKÝ REGION NOCKBERGE

NEFALŠOVANÝ DRAHOKAM PRO MILOVNÍKY PĚŠÍ TURISTIKY

Biosférická rezervace Nockberge je jedním z klenotů Korutan, slunečného jihu Rakouska. V této malebné krajině je možné pozorovat nepřeberné množství druhů rostlin a zvířat, upravené a výborně značené turistické stezky nabízejí návštěvníkům ty nejlepší podmínky a místa.

Měkce zaoblené vrcholky hor pohoří Nockberge vytvářejí skutečný ráj pro výlety pro celou rodinu. Nenáročné trasy vedou přes ryzí přírodní krajinu a nabízejí množství krásných pohledů na blízké i vzdálené okolí. Tímto rájem se také vine 34 kilometrů dlouhá horská silnice Nockalmstraße, která je perfektním výchozím bodem pro výšlapy na vrcholy.

Aby se omezil zbytečný provoz aut jezdí autobus Sommerbus Nockberge od července do září podle přání na výchozí body pěších tras. Horské chaty se srdečnými a pohostinnými majiteli jen umocní zážitky z přírody také gastronomickými dobrotami.
Das älteste Bauern-Heilbad Kärntens
© Kärnten Werbung
tip
U silnice Nockalmstraße leží Karlbad, stará selská lázeň a v této podobě jedna z posledních vůbec. Tady si každý může užít tradiční lázeňskou kúru a nádherně se uvolnit. Pro malé i velké nabízejí průvodci biosférickou rezervací speciální tématické výlety, plné skvělých zážitků.
Další unikátní atrakce se nachází na náhorní plošině Turracher Höhe. Na trati dlouhé celých 1.600 metrů je možné se s výskotem svézt na jedinečné alpské bobové dráze až do údolí.

Pro nejmenší hosty připravilo centrum Heidi-Alm v horském regionu Falkert možnost prožít pěkné chvíle v přírodě. Zde je možné se vyřádit a prožít napínavá dobrodružství v dětském zábavním parku.
Nadýchat se čerstvého horského vzduchu a k tomu si užít panenskou přírodu, to vše nabízí alpský průsmyk Hochrindl. Extrémně čistý vzduch dává tomuto místu pro turisty velkou přitažlivost.

Ale ani kulturní vyžití nepřichází v regionu zkrátka: Na zámku Albeck nebo ve městě Feldkirchen čekají na návštěvníky, lačnící po poznání, skvělá muzea a výstavy.