Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

Biosphärenpark Nockberge

Nockbergský trail

Majestátní pohoří Nockberge se hrdě tyčí k nebesům. Oblé vrcholky by mohly vyprávět o 60 milionech let historie tohoto horského pásma. Na jižní straně Alp v Korutanech uprostřed UNESCO biosférického parku Nockberge vás působivé vrcholové túry a hřebenovky s nádhernými výhledy provedou jedinečnou krajinou se sytě zelenými horskými vrcholy.

Stáří k nim ale bylo milosrdné. Klikaté stezky vedou po mírně zvlněných alpských svazích a do nosu vám stoupá vůně větru, dálavy, květin a hor. Nockbergský trail spojuje turistiku a požitky. Pár výškových metrů můžete zdolat s pomocí lanovky. Poté dojdete pěšky k salaši Blutige Alm, kde vás v létě ohromí barevná záplava květů na rozkvetlých loukách. Zkušení turisté se ale vydají do středu biosférické rezervace Nockberge, která je pod záštitou organizace UNESCO. Tam objevíte nejkrásnější panoramatický výhled celého regionu. Najednou vás obklopí Vysoké Taury, Karnské a Julské Alpy, Karavanky, Nízké a Radstadtské Taury. S vydatnou svačinou, ve které samozřejmě nesmí chybět ani domácí sýr a slanina, se v myšlenkách ztratíte uprostřed nekonečných hor a vychutnáváte si opojný pocit volnosti.
Když se do pohoří Nockberge vydáte již brzy ráno, odměnou vám bude tajemná atmosféra při východu slunce, naprosté ticho v údolí a setkání se skupinkou mazaných svišťů.

Nockbergský trail - přehled

Délka: 75 kilometrů
Výškové metry: Max. 2.336 m
Počet etap: Pět denních etap s dobou chůze od tří do sedmi hodin
Úroveň obtížnosti: Středně obtížná
Zvláštnost: Mírně zvlněné svahy s pastvinami, požitky a pěší túry
Další informace: www.nockberge-trail.com
Kärnten Map
zavřít mapu
  • Österreich
  • Kärnten
Kaernten Österreich