Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

Nassfeld - Pressegger See | Lesachtal | Weissensee

Karnská hřebenová cesta (Karnischer Höhenweg)

Na jihu Rakouska v regionu Nassfeld-Pressegger See | Lesachtal | Weissensee na milovníky přírody čeká překrásná rozmanitá krajina. Turistická oblast se rozprostírá od Karnských Alp až ke Gailtalským a Julským Alpám. Karnská hřebenová stezka (Karnischer Höhenweg) prochází stejnojmenným pohořím Karnské Alpy a nadchne vás nádhernou scenérií s příkrými vrcholy a působivými horskými jezery.

Na Karnské hřebenové cestě ve výšce 1 500 až 2 000 metrů se setkává nejen Rakousko s Itálií, ale také příroda a historie. Karnské Alpy jsou geologicky výjimečná oblast. Zkameněliny vypovídají o přibližně 500 milionech let staré historii Země. Tento region ale není zajímavý pouze z architektonického hlediska. Když vyrazíte na 150 kilometrů dlouhou dálkovou pěší trasu, objevíte na ní rozpadlé zákopy a staré bunkry. Připomínají nám neveselé období, kdy zde za první světové války tisíce rakousko-uherských a italských vojáků vedly nemilosrdnou zákopovou válku. Trasa se dnes smířlivě nazývá „Cesta míru“ a vede ze Sillianu ve Východním Tyrolsku přes Plöckenpass a Nassfeld až do Thörl-Maglernu v Korutanech.
První část vyžaduje trochu více zručnosti, protože probíhá vysokohorským terénem. V rustikálních chatách máte možnost přenocovat, odpočinout si a zpracovat to, co jste po cestě viděli. Druhá část pěší dálkové trasy je snadnější. Krok za krokem a jednou nohou v Itálii a druhou v Rakousku kráčíte kolem archeologických symbolů a památníků našich dějin.
 

Karnská hřebenová cesta - přehled

Délka: 150 kilometrů
Výškové metry: 2.675 m
Počet etap: Osm až jedenáct denních etap s dobou chůze od šesti do devíti hodin
Úroveň obtížnosti: Středně náročná až náročná
Zvláštnost: Rakousko se setkává s Itálií, příroda potkává historii
Další informace: www.karnischer-hoehenweg.com

NLW Tourismus Marketing GmbH

tel. +43-4282-3131-0
info@nlw.at
www.nlw.at
info@nlw.at
Kärnten Map
zavřít mapu
  • Österreich
  • Kärnten
Kaernten Österreich