Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

NÁRODNÍ PARK VYSOKÉ TAURY

Alpská nádhera, kombinovaná s „magickými momenty“

Národní park Vysoké Taury je největší chráněnou přírodní oblastí v Rakousku. Tady v Korutanech, na jižní straně Alp, najdou alpinisté i milovníci rekreační horské turistiky zajímavé cíle. Neporušená příroda v národním parku je navíc největším pokladem regionu.

Kromě impozantních hor je dominantním prvkem národního parku Vysoké Taury voda.  Její energie vás uklidní, osvěží a inspiruje. Ať už jste u klidného horského jezera, zurčícího pramenu.

Na území národního parku zažijete chvíle, kdy se zastaví čas. Třeba při východu slunce na vrcholu Großglockner, při pohledu na nejdelší volně tekoucí divokou řeku v Alpách, nebo
Gletschertrekking im Nationalpark Hohe Tauern
© Kärnten Werbung
tip
Trvalo to miliony let, než voda vytvarovala soutěsky a rokle. O něco méně času bylo třeba na zpřístupnění této nádhery návštěvníkům. Složité konstrukce ze dřeva a důmyslně umístěné.

Po stopách vody

Nebo raději se nechat unášet na kánoi vodami horního toku řeky Drávy, nejdelší alpské řeky s neregulovaným tokem. Chvíle uvolnění a odpočinku po denních túrách zajistí turistům partneři programu Natur-Aktiv, certifikovaná ubytovací zařízení jako ideální základní tábor ve Vysokých Taurech.

Hostitelé jsou vždy připraveni prozradit tajné tipy pro výlety a nabízejí další služby přizpůsobené potřebám hostů, jako třeba přepravu, svačinové balíčky nebo zapůjčení vybavení. Přes oblast národního parku vedou také první etapy dlouhé pěší alpsko-jadranské stezky (Alpe-Adria-Trail), která od úpatí Großglockneru sleduje toky řek přes Korutany, Slovinsko a Itálii až k azurově modrému Jadranu.