Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

YouTube Video

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

YouTube Video

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

YouTube Video

HOHE TAUERN – DIE NATIONALPARK-REGION IN KÄRNTEN

Mohar Alm im Nationalpark Hohe Tauern

NÁRODNÍ PARK VYSOKÉ TAURY

Alpská nádhera, kombinovaná s „magickými momenty“

Národní park Vysoké Taury je největší chráněnou přírodní oblastí v Rakousku. Tady v Korutanech, na jižní straně Alp, najdou alpinisté i milovníci rekreační horské turistiky zajímavé cíle. Neporušená příroda v národním parku je navíc největším pokladem regionu.

K poznání a vychutnání si všech podob této nenarušené krajiny nabízí národní park velmi oceňovaný program exkurzí. Jmenuje se „magické momenty“ (Magische Momente) a jde o sedm jednodenních výletů, na kterých je návštěvníkům představena chráněná oblast v celé své kráse a zažijí tady opravdu nezapomenutelné chvíle. Pod vedením a dohledem profesionálního průvodce objeví utajená zákoutí mimo hlavní turistické stezky.
Gletschertrekking im Nationalpark Hohe Tauern
© Kärnten Werbung
tip
Na ledovcovém trekingu (Gletschertrekking) podél ledovce Pasterze, po stopách kozorožců a supů bradatých nebo na grandiózní trase prvovýstupu na vrchol krále Alp Großglockneru s výškou 3.798 metrů, tady všude se sny turistů stanou skutečností. Kdo dává přednost vodní turistice, může prožít šimravý pocit dobrodružství při raftingu na divoké křišťálově čisté vodě řeky Möll.
Nebo raději se nechat unášet na kánoi vodami horního toku řeky Drávy, nejdelší alpské řeky s neregulovaným tokem. Chvíle uvolnění a odpočinku po denních túrách zajistí turistům partneři programu Natur-Aktiv, certifikovaná ubytovací zařízení jako ideální základní tábor ve Vysokých Taurech.

Hostitelé jsou vždy připraveni prozradit tajné tipy pro výlety a nabízejí další služby přizpůsobené potřebám hostů, jako třeba přepravu, svačinové balíčky nebo zapůjčení vybavení. Přes oblast národního parku vedou také první etapy dlouhé pěší alpsko-jadranské stezky (Alpe-Adria-Trail), která od úpatí Großglockneru sleduje toky řek přes Korutany, Slovinsko a Itálii až k azurově modrému Jadranu.