Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

Hohe Tauern – die Nationalpark-Region in Kärnten

Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

Impozantní pohoří Vysoké Taury (Hohe Tauern) s nedotčenou přírodou v největším národním parku v Rakousku je zároveň domovinou Taurské vysokohorské stezky (Tauernhöhenweg).
Když se po této trase vydáte za dobrodružstvím, čeká vás náročný přechod hlavního hřebene Alp. Tento jedinečný trek prochází Alpami od úpatí nejvyšší rakouské hory Großglockneru přes rozlehlá ledovcová pole a strmé horské svahy. Zavede vás až ke křišťálově čistým horským jezerům a vrcholům s dechberoucími panoramatickými výhledy.

Dobře, že jste poslechli hostinského v Glocknerhausu a vyrazili brzy ráno. Výstup na Hocharn je na některých místech zajištěný drátovým lanem. Cesta prochází přes hřeben Alp a musíte se opravdu hodně soustředit. V nejvyšším bodě stezky najednou zjistíte, proč každý krok z celkem zdolaných 1800 výškových metrů stál za tu námahu. Otevře se vám výhled na nehostinné skalní stěny a rozmanitá panoramata. Je vyhrazený pouze pro poutníky, kteří se cítí dobře ve vysokohorském terénu. Taurská vysokohorská cesta totiž není nic pro začátečníky. 
Adrenalinové úseky, zledovatělá místa na trase, stálá blízkost hlavního hřebene Taur, po kterém stezka místy dokonce vede. Když se sem chcete vyšplhat, musíte si být jistí, kam šlapete, a nemít závrať. Odměnou vám budou nádherné výhledy do okolí a skutečnost, že jste každodenní starosti nechali dole v údolí. 

Tauernhöhenweg - přehled

Délka: 60 kilometrů
Výškové metry: Max. 3.254 m
Počet etap: Šest denních etap s dobou chůze od šesti do deseti hodin
Úroveň obtížnosti: Středně náročná až náročná
Zvláštnost: Vysokohorský terén, zledovatělé úseky
Další informace: www.outdooractive.com/tauernhoehenweg

Na Tauernhöhenweg

Kärnten Map
zavřít mapu
  • Österreich
  • Kärnten
Kaernten Österreich