Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nationalparkregion Hohe Tauern

REGION BAD KLEINKIRCHHEIM

ALPSKÉ WELLNESS UPROSTŘED TURISTICKÉHO RÁJE

Region Bad Kleinkirchheim leží v samém srdci Korutan, položený pěkně uprostřed zaoblených vrcholků alpského pohoří Nockberge. Právě tyto oku lahodící horské tvary nabízejí pěším turistům rozsáhlou hustou síť idylických turistických cest.

Pěšiny přes rozkvetlé horské pastviny se střídají s malebnými stezkami na vrcholy, které slibují dech beroucí výhledy na celou jižní část země. Chráněná oblast biosférické rezervace Nockberge je domovem také fascinujícího světa zvěře a rostlin.

Nejznámější rostlina oblasti je současně snadno přehlédnutelná. Malá, s bílými květy roste podél pastvin a v pozdním létě šíří nezaměnitelnou intenzivní vůni všude kolem. Její jméno tu je Speik, česky kozlík lékařský, alpská odrůda, která je doma právě v pohoří Nockberge a v celém světě se používá při výrobě přírodní kosmetiky. Vyškolení průvodci biosférickou rezervací nabízejí výlety s odborným výkladem za tímto pokladem a návštěvou horských chat, kde si lze účinky kozlíku vyzkoušet třeba při příjemné koupeli nohou.
Další jedinečnou nabídkou je umělecký projekt nock/art. V něm realizují známí, mezinárodní a současní umělci v jednom na mnoho let stanoveném projektu svá díla, která mohou vidět a poznat turisté na trasách svých výletů. Kdo raději poznává přírodu z cyklistického sedla, pro toho jsou tady připraveny zážitkové cyklostezky i adrenalinové traily. Profesionální cyklističtí průvodci rádi poskytnou tipy a rady ke správnému stylu jízdy.
Kopfsprung in den Brennsee
© Christina Kastner
tip
Skvělé sportovní a rekreační nabídky zdarma jako třeba výlety s průvodcem nebo vodní sporty na malebném jezeře Brennsee umožňuje regionální karta Bad Kleinkirchheim Regionscard. Platnost od 16. května do 26. října slibuje skvělé léto s mnoha nezapomenutelnými zážitky pro celou rodinu.

 
A kdo by si chtěl po mnoha hodinách v pohybu a akci odpočinout a uvolnit se, ten může zamířit do termálních lázní Thermal Römerbad, kde se může - kromě návštěvy moderně zařízených bazénů - prohřát také ve 13 saunách ve třech podlažích. Léčivá 32°C teplá voda zve k relaxaci a úplného naplnění celodenního zážitku z přírody a sportu.
E-Biken in den Nockbergen

Bikerské zážitky v oblasti Bad Kleinkirchheim

Charakteristická horská a jezerní krajina Bad Kleinkirchheim – Nockberge - Millstätter See nabízí bikerské zážitky, které nenajdete všude: na krásných horských chatách a až 2400 metrů vysokých vrcholech, při náročných sjezdech na trailech, na panoramatických lesních cestách i v pohodových projížd’kách s rodinou…