Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Bad Kleinkirchheim

YouTube Video

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

YouTube Video

Ráji pěší turistiky na jižní straně Alp Biosphärenpark Nockberge

YouTube Video

Turistika na slunečném jihu Rakouska

Pohodoví turisté mají v Korutanech nespočet možností, jak spojit aktivní odpočinek a pohyb v ráji pěší turistiky na jižní straně Alp. Mohou to být nenáročné túry po umělecké stezce v Bad Kleinkirchheimu, alpské zážitky v národním parku Hohe Tauern (Vysoké Taury), přeshraniční pěší vycházky v pohoří Karnische Alpen nebo mírně kopcovité cesty v biosférickém parku Nockberge - rozmanitost této oblasti nabízí v každém ročním období spojení pestrobarevné nádhery, tyrkysově modrých jezer a výhledů do dálky. 

Vysoké Taury
Korutanský region s národním parkem

V národním parku Vysoké Taury na vás od vrcholu Großglockneru až k bouřícím vodopádům čekají výjimečné zážitky v přírodě.

Wandern in Bad Kleinkirchheim

REGION BAD KLEINKIRCHHEIM. ALPSKÉ WELLNESS UPROSTŘED TURISTICKÉHO RÁJE

Region Bad Kleinkirchheim leží v samém srdci Korutan, položený pěkně uprostřed zaoblených vrcholků alpského pohoří Nockberge. Právě tyto oku lahodící horské tvary nabízejí pěším turistům rozsáhlou hustou síť idylických turistických cest.

Wanderer am Karnischen Höhenweg

REGION NASSFELD – PRESSEGGER SEE I LESACHTAL I WEISSENSEE

V jihovýchodních Korutanech leží ráj pěší turistiky, region Nassfeld – Pressegger See, Lesachtal a Weissensee: tématické stezky, geotraily, vrcholové túry nebo lezecké trasy zde čekají na objevení návštěvníky.

TURISTICKÝ REGION NOCKBERGE. NEFALŠOVANÝ DRAHOKAM PRO MILOVNÍKY PĚŠÍ TURISTIKY

Biosférická rezervace Nockberge je jedním z klenotů Korutan. V této malebné krajině je možné pozorovat nepřeberné množství druhů rostlin a zvířat, upravené a značené turistické stezky nabízejí návštěvníkům ty nejlepší podmínky a místa.

DÁLKOVÁ TURISTICKÁ TRASA: ALPE-ADRIA-TRAIL. OD GROSSGLOCKNERU AŽ K MOŘI

Alpe-Adria-Trail je 750 km dlouhá, po celé své délce perfektně značená a z přírodního hlediska úchvatná přeshraniční trasa, která vede napříč třemi zeměmi: Rakouskem, Itálií a Slovinskem.

INTERAKTIVNÍ OBJEVOVÁNÍ TÚR

Průvodce túrami v Korutanech: hory, které sahají od majestátních třítisícovek a na jejichž vrcholech se můžete pokochat pohledem do dálky - tato oblast v sobě spojuje jedinečnou pestrost a nabízí dovolenou plnou zážitků. Na jižní straně Alp si každý pro sebe najde to pravé!